Yahoo E-Posta Servisine Dropbox Entegrasyonu Ekledi

Yahoo E-Posta Servisine Dropbox Entegrasyonu Ekledi

Yahoo tarafından yapılan duyuruya göre, şirket kendi e-posta servisi içerisine bulut depolama servisi Dropbox'ı entegre etti.

İki şirket arasında yapılan anlaşma sonucunda kullanıcılar Yahoo Mail hesapları üzerinden dosya göndermek, almak ve düzenlemek için Dropbox hesabını kullanabilecek.

Yahoo'nun blog yazısında yaptığı açıklamada "Bu entegrasyon dosyalarınızı çok daha kolay bir şekilde saklamanıza ve paylaşmanıza olanak verir. Dosyalarınız Dropbox hesabınız üzerinde saklandığı için dünyanın neresinde olursanız olun tüm dosyalarınıza kolay ulaşabilirsiniz." sözlerine yer verildi.

Dropbox konuyla ilgili e-posta kullanıcılarını gönderebilecekleri dosyaların maksimum 25MB boyutunda olabileceğiyle ilgili hatırlatmada bulundu. Ayrıca kullanıcılar Yahoo Mail hesapları üzerinden dosyalarını doğrudan Dropbox hesaplarına kaydedebilecek.

Yahoo Mail için yapılan yeni entegrasyon şu an için sadece İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca sürümler üzerinde kullanılabilir durumda. Bunun dışında Dropbox hesabına sahip olmayan Yahoo Mail kullanıcıları doğrudan e-posta hesapları üzerinden Dropbox'a kayıt olabilecekler.

E-Postalar için Dropbox kullanımı günümüzde gerçekten çok yararlı bir uygulama olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz ay içerisinde Dropbox tarafından satın alınan popüler uygulama Mailbox üzerinden bir gün içerisinde yaklaşık 60 milyon civarı e-posta gönderilmesi de bu söylemimizi destekliyor.

Gmail ile SMS Gönderme

YORUMLAR