Yapay Zeka Bir Mesleği Daha İnsanların Ellinden Aldı

Yapay Zeka Bir Mesleği Daha İnsanların Ellinden Aldı

Friends dizisinin eski bölümlerinin senaryolarını okuyup, altyapılarını inceleyen yapay zeka TensorFlow TV’de işe başladı.  Tensor Flow dizinin yeni bölümlerini yazıyor.

Her İşi Robotlar Yapacaksa Biz Ne Yapacağız? makalemizi hatırlarsınız. Yeni gelen bir habere göre yapay zeka, dizi senaryosu işine girdi. Google’ın açık kaynaklı olarak kullanıma sunduğu TensorFlow yapay zeka motorunu kullanan ABD’li bilgisayar yazılımcısı Andy Herd, Friends dizisinin tüm senaryolarını bilgisayarına "öğretip" yeni bölümler için senaryolar yazdırmayı başardı

Yapay zekayı daha çok bir hobiymiş gibi değerlendiren Herd, “TensorFlow, hangi harfin devamında hangi sözcüğün gelebileceğini tahmin ederek çalışıyor. Bütün bölümlerin senaryolarını öğrendikten sonra da yenilerini yazmayı bir şekilde başardı” dedi. TensorFlow, önceki bölümlerin senaryolarını okudu ve karakterler hakkında genel bir fikre sahip olduktan sonra yeni bir bölüm yazdı. Ortaya çıkan sonucu Herd, "İngilizce ama çok saçma" olarak yorumluyor.

Google, TensorFlow teknolojisini çoğunlukla arama motorunu daha da akıllı hale getirmek ve Google Fotoğraflar uygulamasında fotoğraflardaki nesneleri isimleriyle arayabilmek için kullanıyor.

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

Yapay Zeka Yönetim Kurulu'na Katıldı

FIFA 15 - Duygusal YapayZeka

YORUMLAR