Yapay Zeka ve Lazer Teknolojisi Ürünü: Mercedes Benz F 015

Yapay Zeka ve Lazer Teknolojisi Ürünü: Mercedes Benz F 015

Mercedes’in F serisinin en iyisi muazzam özellikleriyle gözleri yaşartıyor. Henüz bir proto tip olan Mercedes Benz F 015, sadece yarının arabalarının geleceğini değil, kendi kendine giden arabaların nasıl olması gerektiğinin de altını çiziyor. 

Siz şoför koltuğunda oturuyor olsanız bile istediğiniz anda koltuğunuzu 180 derece döndürerek arkada oturanlarla yüz yüze sohbet etmek istemez misiniz? Mercedes Benz F 015 size bu imkanı sağlıyor. Bir ada yorulup uyuyabilir, akıllı telefonunuzu kurcalayabilir ya da isterseniz arabadan inip onu garaja gönderebilirsiniz.

F 015 bu kadar basit şeyleri işten bile saymıyor. Araçta en son model otomatik ve manuel sürücü modu mevcut. Araç kendi kendine giderken mavi, normal sürücüsü ile yol alırken beyaz ışık yayıyor. Mercedes Benz F 015'in koltuklarının yerleşimi ve koltukların 360 derece dönebiliyor olması ile de muazzam bir konfor sunuyor. 

İki yana açılan otomatik kapıları da otomobile giriş ve çıkışlarda kolaylık modernlik katmış. Kapı camlarının hemen altındaki büyük dokunmatik dijital ekranlar, otomobilde oturduğunuz yerden arabanın bütün fonksiyonları kullanmanıza olanak tanıyor. Otomobilin üst kısmına yerleştirilmiş 360 derece hareket edebilen kamerası F 015'in en büyük kozu. Bu kamerayla araç kendi kendine güvenli bir şekilde yol alabiliyor. Aracın GPS ve kamera sistemine bağlı çalışan lazer sensörleri sayesinde araç, cismlerin uzaklıklarını ve hızlarını da algılayıp hesaplayarak güvenli bir sürüş sağlıyor.

Mercedes Benz F 015, hibrit sistemli elektrikli motordan güç alıyor. Tek seferlik şarj ile bin 100 kilometre menzile ulaşabiliyor.

Mercedes-Benz Concept A

Mercedes-Benz GL Grand Edition

Mercedes-Benz Otomatik Sürüş Teknolojisi

Mercedes Benz Yeni Gövde Kontrol Reklamı

General Motors Hands-Free Otomobil İçin 2016 Dedi

YORUMLAR