Yarış Oyunları Sayesinde Gerçek Kazadan Kurtuldu!

Yarış Oyunları Sayesinde Gerçek Kazadan Kurtuldu!

Birçoğumuz bilgisayarlarımızda ya da oyun konsollarımızda yarış oyunları oynamaktan keyif alıyoruz. Bu tür oyunlar farkında olmasak da bizim reflekslerimizi geliştirebiliyorlar. Hatta oyunlar gerçek hayatta da bu yönleriyle bize yardımcı olabiliyor. İngiltere'de yaşanan bir olay ise oyunların yardımcı olmaktan daha da fazlasını gerçekleştirdiğini bize kanıtladı.

Haberimize konu olan olayda 21 yaşındaki Sadık Rahman adlı kahramanımız eşi, kız kardeşi ve annesiyle birlikte BMW 5 serisi aracıyla yağışlı havada yol alıyormuş. Fakat BMW E60 model araçları ıslak asfalt üzerinde bir anda kaymaya başlamış. Aracın kontrolünü kaybetmenin oldukça kolay olduğu bu durumda Sadık aracının kontrolünü geri kazanmayı başarmış ve yoldan çıkmaktan ve diğer araçlara çarparak feci bir kazaya kurban gitmekten kendini ve ailesini kurtarmış:

Olaydan sonra kendisiyle yapılan röportajda konu ile ilgili açıklama yapan Sadık oynadığı yarış oyunlarının aracının kontrolünü tekrar sağlamasına yardımcı olduğunu açıklamış. Oldukça genç yaşta olan kahramanımız sadece birkaç sene araç kullanıyor olmasına rağmen bu tarz zorlu bir manevrayı gerçekleştirerek oyunların reflekslerini geliştirdiğini de kanıtlamış.

Olayda Sadık'ın yanında oturan eşi ise Sadık'ın böyle bir manevranın altından kalkabileceğini bildidğini belirtmiş. Bu sevindirici haberden sonra biz de yarış oyunlarında drift yapmaya başlasak iyi olur:

YORUMLAR