Yeni Call of Duty Oyunuyla İlgili Yeni Söylentiler Var

Geçtiğimiz sene satışa sunulmuş olan Call of Duty: Black Ops 4, oyuncuların büyük ilgi odağı olsa da bu sıradaki oyunu merak etmemize engel değil. Şu an için yeni oyun ile ilgili resmi bir duyuru yapılmış değil ama hakkındaki söylentiler artmaya devam ediyor. Olası Call of Duty: Modern Warfare 4, beklediğimiz gibi çıkmayabilir.

Şimdilik Activision ve Infinity Ward tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da geçtiğimiz sene Infinity Ward ile ilgili verilen iş ilanı sonrasında birçok kaynak tarafından aktarılan bilgiye göre; Call of Duty: Modern Warfare 4, bu yılın Call of Duty oyunu olacakmış gibi görünüyor. Tabii ki Infinity Ward İletişimler Müdürü Ashton Williams tarafından Twitter üzerinde yapılan gizemli paylaşımlar da bu raporları destekler nitelikteydi. Ancak olası bir Call of Duty: Modern Warfare 4 oyununun beklediğimiz bir oyun olmayabileceği iddia edildi.

Birazcık geriye gidelim. Hatta baya geriye gidelim. Geçtiğimiz yılın başlarında, Call of Duty: Modern Warfare 2 HD Remastered, Amazon Italia sitesinin listelemesinde PlayStation 4 ve Xbox One için ortaya çıkmıştı. Activision tarafından yapılan açıklama ile daha fazla HD Remaster oyununun yolda olduğunun duyurusu sonrasında yaşanan bu sızıntı, tabii ki bizleri heyecanlandırmıştı. Ancak bu gelişmenin üzerinden bir sene geçmiş olmasına rağmen, şimdilik herhangi bir duyuru yapılmış değil. Son yaşanan sızıntıya bakacak olursak, Call of Duty: Modern Warfare 2 senaryosunun elden geçirilmiş hali Call of Duty: Modern Warfare 4 oyununun senaryosunun yerine oturacakmış gibi görünüyor.

Sızıntı ise Chaosxsilencer isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşım ile ortaya çıktı. Henüz onaylanmış veya yalanlanmış değil ama bazı enteresan şeyler barındırıyor. Başta tabii ki Call of Duty: Modern Warfare 2 senaryosunun elden geçirilmiş halinin yeni oyunun senaryosunun yerine oturacağı var. Peki elden geçirilmiş hali nasıl olacak? Fazlaca tartışmalara neden olmuş No Russion görevinin senaryodan çıkartılması gibi. Bunun haricinde, Call of Duty: Modern Warfare 3 oyununun senaryosunun da dahil edilmesi, çoklu-oyuncu moduna yoğunlaşılacağı ve hayranların favorisi olan Modern Warfare haritalarının geri döneceği, sembolik karakterlerin Battle Royale moduyla geri dönecekleri, Battle Royale harita boyutunun Blackout modundakine eş değer olacağı ve yarısının karla kaplı olacağı, Pick 10 ve Specialists sisteminin de geri döneceği söyleniyor.

Her sızıntı gibi bu sızıntının da sahte çıkma olasılığı var. Ama içeriğinde, sağlam kaynaklardan aktarılmış olan raporlarda da yer alan bilgilerin olduğunu hesaba katacak olursak, bir kısmının doğru çıkma olasılığı da var. Bu ise Activision ve Infinity Ward tarafından yapılacak olan resmi duyuruyla ortaya çıkacak.