Yeni iPad Pro Özellikleri İnternete Sızdı, Doğruysa Rakipsiz Olacak

Yeni iPad Pro Özellikleri İnternete Sızdı, Doğruysa Rakipsiz Olacak

Yeni iPad Pro hakkında bir süredir söylentiler dolaşıyordu. Yeni sızan bilgiler eğer doğruysa, Apple son derece güçlü bir tabletle 2015'e damgasını vuracağa benziyor. 

Japonya’da Eylül sonunda piyasada olabileceği konuşulan yeni iPad Pro, 2016 yılının başından itibaren dünya pazarına girmeyi hedefliyor. Bu bilgi bile bir dedikodudan ibaret. Ancak son zamanlarda son derece sessiz kalan Apple iPad kulisleri, geçen haftadan beri yoğun bir fısıltı fırtınası yaşıyor.

@OnLeaks sitesinin Twitter üzerinden paylaştığı bilgiler şöyle: şemalarına göre cihaz 223 x 206 x 7.2 mm ölçülerinde bir kasaya sahip. Bu ölçüler doğruysa şu ana kadar üretilmiş en büyük iPad ile karşı karşıyayız demektir. Bilgiler bu kadarla kalmıyor, 12.9 retina ekrana sahip olacağı söylenen yeni iPad Pro, ekran boyutuyla da tam bir devi andırıyor. USB çıkışının 3C tipi olacağı belirtilen yeni iPad Pro’nun, A9 işlemciyle donatılacağı da sızan bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca cihazın altında ve üstünde yer alması muhtemel dual stereo hoparlörlere sahip olacağı da @OnLeaks tarafından not olarak gönderiye dahil edilmiş.

Yeni iPad Pro’nun 8-12 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılması bekleniyor. 

Apple’dan iPad Kullanıcılarına Bir Müjde Gelebilir

YORUMLAR