Yeni iPhone'lar İlk Haftasonu 9 Milyon Sattı

Yeni iPhone'lar İlk Haftasonu 9 Milyon Sattı

Yeni nesil iPhone’ları tanıtmasıyla birlikte gündeme yeniden oturan Apple, üç gün içerisinde 9 milyon adet iPhone 5C ve 5S satarak bir ilke imza attı. Dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple, ayrıca iOS 7 yüklü cihaz sayısını da açıkladı.

Apple’ın bir süre önce satışa sunduğu yeni nesil iPhone modelleri iPhone 5S ve iPhone 5C, satışa sunuldukları ilk üç gün içerisinde 9 milyon adet satıldı. Daha önceki 5 milyon iPhone 5 satışını neredeyse ikiye katlayarak akıllı telefon sektöründe bir ilki gerçekleştiren Apple, yeni iPhone’lara gösterilen talebin olağanüstü olduğunu, stokların tükendiğini belirterek kullanıcıların sabırlı olmalarını, herkes için yeni iPhone üretmek adına sıkı çalıştıklarını ifade etti. Yeni nesil iPhone’larla şimdiye kadarki en iyi başlangıcı yapan Apple, ayrıca 200 milyon cihazın iOS 7 güncellemesini aldığını (Geçen yılki rakam: 100 milyon) açıkladı. Böylece iOS7, en hızlı yazılım güncellemesi olarak tarihe geçti.

Apple’ın bu olağanüstü satış rakamları şirketin hisse değerini de etkiledi. Apple hisseleri aynı gün % 3.6 oranında artış gösterdi.

Apple CEO'su Tim Cook, Twitter'a Katıldı

YORUMLAR