Yeni Tomb Raider Oyununun Adı Sızdırıldı

Yeni Tomb Raider Oyununun Adı Sızdırıldı

Rise of the Tomb Raider ile iyi bir başarı yakalayan Tomb Raider serisinin yeni oyununun adı Shadow of the Tomb Raider olabilir. İlk olarak 90'lı yıllarda tanıştığımız Lara Croft ve Tomb Raider serisi bilgisayarlarımızda oynadığımız ilk TPS türündeki 3 boyutlu aksiyon oyunlarındandı. Seneler boyunca serinin her yeni oyununda daha kaliteli içerikler karşımıza çıktı. Geçtiğimiz Şubat ayında çıkan Rise of the Tomb Raider için de aynı durum söz konusuydu. Fakat Rise of the Tomb Raider'ı oynayıp bitirmemizin üzerinden uzun bir süre geçti ve gözler artık yeni oyuna çevrildi. Anlaşılan o ki serinin yeni oyunu geliştirilme aşamasında.

Shadow of the Tomb Raider ile ilgili sızıntının kaynağı ise oldukça ilginç. Normalde bu tür sızıntıların internet üzerinden elde edilen bilgiler ile yapıldığına şahit oluruz. Fakat bu sefer fiziksel bir bilgi sızıntısı söz konusu:

Bu fotoğraf Kanada'nın Montreal şehrindeki bir metro yolculuğu sırasında bir reddit kullanıcısı tarafından çekilmiş. Tripleh280 adlı redit kullanıcısı metroda yolculuk ederken yanındaki kişinin açık olan dizüstü bilgisayarına gözü takılmış ve bu sahneyi görmüş. Açık olan PowerPoint sunumundaki Shadow of the Tomb Raider ismi ise bir sonraki Tomb Raider oyununun adı olabilme ihtimaline sahip.

Tomb Raider oyunları San Francisco merkezli Crystal Dynamics adlı firma tarafından geliştirilse de oyunun geliştirilmesine Eidos Montreal da yardımcı oluyor. Eidos'u ilk Tomb Raider oyunlarından beri hatırladığımız için bu durum oldukça mantıklı bir senaryo. Fotoğrafın çekildiği metronun Eidos Montreal'in merkezinin olduğu bölgeye doğru yol alıyor oluşu da iddiaları güçlendiriyor.

Eğer Shadow of the Tomb Raider gerçekten de geliştiriliyorsa bu oyunun adını 2017'nin başından itibaren duymaya başlayabiliriz.

Lara Croft: Guardian Of Light Android Sürümü Çıktı!

YORUMLAR