Yeni Tweet Rekoru Dünya Kupasında Geldi!

Yeni Tweet Rekoru Dünya Kupasında Geldi!

Haftalardır gündemden düşmeyen Dünya Kupası maçları dün Twitter'a yeni bir rekor kazandırdı. Artık iyice kızışan elemelerde final zamanı yaklaşıyor ve heyecan ayrı bir yükseliyor. Futbolun o sıcak heyecanına dayanamayan taraftarlar sürekli tweet gönderdi ve bu yeni rekor ortaya çıktı.

Twitter şu haberimizden de hatırlayacağınız üzere Dünya Kupası için özel çalışmalar başlatmıştı. Bu çalışmaların en büyük meyvesini Cumartesi günü oynanan Breazilya-Şili maçında topladı. Maçın başladığı andan bittiği zamana kadar toplam 16.3 milyon tweet gönderildi. Brezilya-Şili maçı normal sürede 1-1 beraberlikle bittiği için uzatmalara gitti. Ne olduysa uzatmalarda oldu diyebiliriz. Maçın uzatmalara gittiği son anlarında ortalama dakika başı 388 bin tweet gönderildi.

Twitter'ın kurulduğu tarihten bugüne kadar geçen sürede ulaştığı en büyük rekor bu. Dünyaca ünlü mikro blog sitesinin daha önce kırdığı rekor ise SuperBowl maçında kaydedilmişti. Bu maçta ise dakikada 382 bin tweet gönderildiğini hatırlıyoruz. Aşağıda Twitter'ın resmi hesabından paylaşılmış olan maç istatistiklerini görebilirsiniz.

Tüm heyecanıyla geçen maçın kazananı ise uzatmalar sonunda ulaştığı skor ile Brezilya oldu.

Dünya Kupası'na Özel Android Futbol Oyunları

Dünya Kupası'na Özel iOS Futbol Oyunları

En İyi 5 Dünya Kupası Uygulaması

YORUMLAR