Yenilenmiş StarCraft Yakında Duyurulabilir

Yenilenmiş StarCraft Yakında Duyurulabilir

Yılların yıkamadığı strateji oyunu StarCraft, yenilenerek karşımıza tekrar çıkabilir. StarCraft HD adıyla piyasaya tekrar sürüleceği tahmin edilen oyunun, eylül ayında duyurulacağı iddia edildi.

StarCraft, Güney Kore'nin ata sporu olarak adlandırılıyor. Televizyonda futbol yorumlarından çok StarCraft maçlarının konuşulduğu ülkenin saygın internet sitelerinden bir tanesi, StarCraft HD için bir duyuru tarihi yayınladı. Haberin İngilizceye çevirilmesiyle birlikte, bir süredir beklenen ve yenilenerek tekrar çıkacağı konuşulan oyun için ilk ciddi iddia da ortaya atılmış oldu. iNews24 isimli internet sitesi, haberinde yapılacak değişiklikleri ve duyuru tarihini de belirtti.

Habere göre StarCraft HD, PC platformu için yenilenmiş grafikler ve daha kullanışlı bir arayüz içerecek. Oynanış tarafında ise her şey aynı tutulacak ve orijinal StarCraft, günümüze taşınmış olacak. Heyecanla beklenen bu haberin ilk resmi duyurusunun ise eylül ayında Blizzard tarafından yapılacağı söyleniyor. Ardından kasım ayında yapılacak Blizzcon 2016'da da StarCraft HD için ilk ayrıntılı bilgilerin verileceği söyleniyor.

Eylül ayında herhangi büyük bir final olmamasına rağmen, en iyi StarCraft oyuncularının karşı karşıya geldiği StarCraft 2 Dünya Şampiyonası'nın eylül ayında düzenlenecek olması, açıklamanın bu etkinlik sırasında yapılabileceğini de akıllara getiriyor. Henüz Blizzard tarafından resmi bir açıklama olmaması sebebiyle oyunun doğru olup olmadığını bilmiyoruz; ancak iddialara bakılırsa, işler bir hayli ciddi.

Starcraft'ın RPG Oyunu Çıkış Yaptı!

Google'ın Yapay Zekası Dünyanın En İyi StarCraft Oyuncularına Karşı

Blizzard Klasiklerini Sevenlere Müjde! Diablo 2, Warcraft 3 ve Starcraft'ın HD Versiyonları Geliştirilecek!

YORUMLAR