Yerli Elektroşok Silahı Wattozz, Dünyaya Açılıyor

Yerli Elektroşok Silahı Wattozz, Dünyaya Açılıyor

Milli elektroşok silahı Wattozz’un temsil ve dağıtımı için Hırvatistan merkezli Kalender Consulting şirketi ile 10 milyon dolar değerinde toplu sözleşme imzalandı.

Kalender Consulting firması, yüzde 100 yerli elektroşok silahı Wattozz'un Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Arnavutluk, Hırvatistan, Makedonya ve Slovenya’da dağıtımını üstlenecek.

Albayraklar Şirketler Grubu'ndan yapılan açıklamada, Wattozz'un satışı için daha önce Malezyalı Dian Synergy firması ile 5 milyon dolarlık ilk satış sözleşmesinin imzalandığına vurgu yapıldı.

elektroşok silahı Wattozz

Söz konusu anlaşmanın ardından yeni uluslararası sözleşmelerin yapılmaya başlandığını belirten firma, Wattozz'un temsil ve dağıtımı için Zagreb merkezli Kalender Consulting firması ile 10 milyon dolar değerinde toplu sözleşme imzalandığını duyurdu.

Wattozz'un Gürcistan için de Ayem Caucasus firması ile ön satış sözleşmesi yapıldığını belirten şirket, yakın dönemde başta Almanya, İngiltere ve Vietnam’dan gelecek heyetlerle masaya oturulacağı bilgisini paylaştı.

Wattozz'un satışlarından Türkiye'ye yıllık 250 milyon dolar getiri sağlanması hedefleniyor.

Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, Wattozz'un ünyadaki ilk ve tek uzaktan kontrol edilebilen kablosuz elektroşok silahı olması sebebiyle çok büyük bir ilgi gördüğünü söyledi.

Elektroşok silahının dünyadaki polis teşkilatları tarafından kullanılmaya başlamasıyla birlikte ateşli silah kullanımının azalacağını ifade eden Albayrak, bu sayede ölüm ve yaralanma gibi istenmeyen durumların önüne geçilebileceğini belirtti.