YouTube'dan Kazandığı Para ile 6.9 Milyon Dolarlık Köşk Satın Aldı

YouTube'dan Kazandığı Para ile 6.9 Milyon Dolarlık Köşk Satın Aldı

Vine, her ne kadar artık hayatımızda olmasa da meşhur ettiği isimler hemen hergün gündem olmaya devam ediyor. Vine'da çektiği kısa videolarla dünyanın en ünlü sosyal medya yıldızlarından biri haline gelen Jake Paul, YouTube'dan kazandığı parayla 6.9 milyon dolar değerinde köşk satın aldı.

YouTuber ya da diğer bir deyişle Influencer olmak şüphesiz birçok gencin hayallerini süslüyor. Öyle ki yapılan araştırmalara göre, bugünün ve bilhassa geleceğin en popüler mesleklerinin başında YouTuber'lık geliyor.

Markalar da Youtube, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya kanallarında  yüksek takipçi sayılarına sahip kişilerin içerik yoluyla ürünlerini tanıtması ya da kullanması için hatrı sayılır paralar ödüyorlar. Buna kısaca, Influencer Marketing deniyor.

Dünyanın en büyük video platformu YouTube'da bu sayede milyonlarca dolar para dönüyor. Bu leziz pastanın en büyük payını da takipçi sayısı milyonları bulan YouTuber'lar alıyor.

Bu kişilerden bir tanesi de Vine'da çektiği videolarla kısa sürede dünyanın en popüler sosyal medya yıldızlarından biri haline gelen Jack Paul. Hatırlayanlar olacaktır. Jack Paul, Logan Paul (abisi), Amanda Cerny, Lele Pons ve King Bach aynı dönemde sükse yapmışlardı ve beraber çektikleri Vine'lar dünyanın her yerinde izlenme rekorları kırıyordu.

YouTube'dan Kazandığı Para ile 6.9 Milyon Dolarlık Köşk Satın Aldı-1

20 yaşındaki Jack Paul, Vine'ın kapanmasıyla birlikte kendini YouTube dünyasına attı. Ürettiği orijinal içeriklerle Vine'daki takipçi sayısını katlayan Paul, YouTube'daki 12 milyon takipçiyle sosyal medyanın en popüler isimlerinden biri haline geldi. O Jack Paul, ABD'de YouTube'tan kazandığı para ile tam 6.9 milyon dolara malikane aldı.

YouTube'dan Kazandığı Para ile 6.9 Milyon Dolarlık Köşk Satın Aldı-2

Köşk ya da malikane ismine ne derseniz deyin, Los Angeles'ın en değerli yerlerinden bir tanesinde ve 3.500 metrekarelik bir arazi üzerine kurulu. Paul'un 6.9 milyon dolar ödeyerek aldığı malikanede 8 yatak odası, 10 banyo, soğutma odası, spa ve havuz bulunuyor. Söz konusu malikaneyi bir çırpıda anlattığıma bakmayın. Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere malikanede yok yok.

YouTube'dan Kazandığı Para ile 6.9 Milyon Dolarlık Köşk Satın Aldı-3

Paul yeni bir videoda bu evi, sosyal medya yıldızları için yönetim şirketi olan Team 10'daki arkadaşlarıyla paylaşacağını belirtti. Paul ayrıca Disney Channel'ın "Bizaardvark" programında hareket ederek sosyal medya kişilikleri için bir yönetim şirketi kurmuştu.

YouTube'dan Kazandığı Para ile 6.9 Milyon Dolarlık Köşk Satın Aldı-4

Paul, Temmuz ayında komşularıyla yaşadığı problemlerle gündeme gelmiş ve komşularının onu öldürmeye çalıştığını iddia etmişti.

YouTuber'lık hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR