Youtube Gaming Açılıyor, Şimdi Twitch Düşünsün!

Youtube Gaming Açılıyor, Şimdi Twitch Düşünsün!

Youtube, dünyanın en büyük oyun platformunu yaratma amacıyla kurduğu Youtube Gaming'i sonunda açıyor. Oyun videosu denince akla gelen ilk adreslerden Twitch'e rakip olan yeni uygulama Youtube Gaming bugün yayınlanacak.

Oyuncuların ve oyun videosu izlemeye meraklı kitlenin sıkça takip ettiği online platform Twitch'e rakip olacağını Haziran ayında açıklayan Youtube, ilk olarak Gaming servisini Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallığa açacağını duyurmuştu. İsminden de anlaşılacağı üzere oyun odaklı bir uygulama olacak bu serviste oyuncular birbirleriyle sohbet edip, canlı yayın yapabilme imkanına sahip olacaklar. Aynı zamanda favori oyunları takip ederek onları değerlendirme fırsatları da olacak.

Youtube Gaming'in aynı zamanda Android ve iOS uygulamaları da olacak. Web üzerinden takip etmek isteyenler ise buraya tıklayarak doğrudan ulaşabilecekler.

Bu büyük projenin ilk olarak ABD ve Birleşik Krallıkta açılacağını yeniden hatırlatalım. Yapılan açıklamalara bakılırsa Türkiye saatiyle 20:00'de Youtube Gaming'e ulaşabileceğiz. Türkiye için en kısa zamanda  yayınlanmasını da dört gözle bekliyoruz.

YouTube Gaming, Twitch'in Tahtını Sallayacak Yepyeni Bir Oyun Platformu

YORUMLAR