YouTube Vevo’ya Daha Fazla Yatırım Yapacak

YouTube Vevo’ya Daha Fazla Yatırım Yapacak

Google’ın video sitesi zaten Vevo’ya yatırım yapmış olsa da, dedikodular Google’ın, daha çok çıkar amaçladığını gösteriyor.

AllThingsD’nin haberine göre, YouTube, müzik video sitesi Vevo’nun yönünde bir yatırıma girişmek niyetinde. Eğer bu söylentiler doğruysa, YouTube’un giderek bir içerik pazarına yöneldiği söylenebilir.

YouTube şu an zaten Vevo’da ufak bir paya sahip. Fakat YouTube’un asıl planı bu yatırımı yükseltmek. Eğer video devi Vevo ile ortak olursa, kullanıcılarıni sitede içerik görüntüleme yolunun aynı kaldığı farz edilecek. BU da müzik videolarının ücretsiz izlenebileceği anlamına gelecek.

Vevo ComScore’a göre, geçen Mayıs ayında, bir ayda 49,5 milyon görüntüleyen sayısı ile Amerika’da en çok izlenen üçüncü video sitesi olmuştu.  Birinci sırada ise 157.7 milyon görüntüleyen sayısıyla - büyük ölçüde YouTube çalışması yoluyla- Google yer almıştı. İkinci ise Yahoo olmuştu.

YouTube, Vevo’nun belkemiğinin oluşmasında yarımcı olmuştu ve Vevo’nun videoları YouTube’da görünürlük açısından en çok bilinenler arasındaydı.

AllThingsD’ye göre yatırım 35 Milyon Dolar civarında olacak. 

LG'nin Dev Ultra HD Televizyonları Fiyatına Rağmen Kapışılıyor

YORUMLAR