Youtube'a Çevrimdışı Video İzleme Özelliği Geldi

Youtube'a Çevrimdışı Video İzleme Özelliği Geldi

2005 yılında Kaliforniya'da kurulan ve günümüzde her gün milyarlarca izlenme sayısına ulaşan Youtube, kullanıcılarının çok seveceği yeni bir özelliğini aktif hale getirdi.

Youtube, milyonlarca kullanıcıya sahip popüler bir video platformu. Sunucusu üzerinde binlerce video barındıran bu platform başta mobil cihazlar ve masaüstü cihazlar olmak üzere birçok cihazda rahatlıkla kullanılabiliyor. Youtube için kullanıcıların uzun süredir beklediği çevrimdışı video izleme özelliği sonunda geliştiriciler tarafından aktif edildi.

İnternet konusunda sıkıntısı olan fakat sürekli video izlemek isteyen kullanıcılar için geliştirilen bu özellik test edilmek için sadece 3 ülkede kullanıma açıldı. Hindistan, Filipinler ve Endonezya'da teste başlayan bu çevrimdışı video izleme özelliği, Google’ın geliştirmekte olduğu Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar üzerinde çalışıyor.

Youtube'ın çevrimdışı video izleme özelliğini kullanmak ise oldukça kolay. Sadece izlemek istediğiniz videoyu açıp çevrimdışı izleme simgesine dokunmanız gerekiyor. İzlemek istediğiniz çözünürlük kalitesini seçip daha sonra da yüklenmesini bekliyorsunuz. Yüklediğiniz videoyu 48 saat boyunca istediğiniz yerden internete bağlanma şartı olmadan izleyebileceksiniz. Youtube'un eğer bu ülkelerdeki testi başarılı olursa yeni özelliğini aktif edeceği ülkelerde aranan özellik ise internet hızı. İnternet konusunda gelişmiş ülkeler bu özelliğe daha kısa zamanda ulaşacak. Türkiye için ise internet konusunda çok fazla iyi olduğumuzu ne yazık ki söyleyemiyoruz.

En güncel Youtube uygulamalarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Gangnam Style Youtube'un Kodlarını Bozdu

Youtube Rewind 2014 Yayınlandı

YORUMLAR