Youtube'a Video Teyp Özelliği Geldi

Eskiden evlerinizde kullandığınız VHS video kasetlerini artık bir kenara bırakmış veya unutmuş olabilirsiniz ama Youtube bu noktada video kaset kayıtlarının 57. yıldönümü şerefine yepyeni bir özelliği devreye sokarak tüm kullanıcılarına o eski günleri hat

Youtube'a Video Teyp Özelliği Geldi

Eskiden evlerinizde kullandığınız VHS video kasetlerini artık bir kenara bırakmış veya unutmuş olabilirsiniz ama Youtube bu noktada video kaset kayıtlarının 57. yıldönümü şerefine yepyeni bir özelliği devreye sokarak tüm kullanıcılarına o eski günleri hatırlatmaya niyetli gibi görünüyor.

Site üzerinde bazı videoları izlerken karşınıza çıkacak olan video teyp moduna aktifleştir butonu sayesinde VHS video kasetlerini izlediğini o eski günlere döneceksiniz.

Yeni ortaya çıkan bu özelliğin temelindeki cihaz ise 14 Nisan 1956 tarihinde Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği tarafından tanıtılan dünyanın ilk resmi video kaset kaydedicisi olan Ampex VRX-1000 modeli.

Eğer tarihin tozlu sayfalarında yerini alan bu cihaz hakkında daha çok bilgi almak isterseniz, İngilizce bir kaynak olan ve Charles P. Ginsburg tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.

Twitter Müzik Yayında

YORUMLAR