Zlatan'ın Tokadı Video Hakeme Yakalandı

Zlatan İbrahimoviç Video Hakem Kırmızı Kart

Yakın zaman önce Amerika Ligi ekiplerinden LA Galaxy’e transfer olan Zlatan İbrahimoviç, yeni takımındaki ilk kırmızı kartını ilginç şekilde gördü. İbrahimoviç’in rakibine attığı tokat, video hakem teknolojisine yakalandı.

Dünyanın en iyi forvetleri arasında gösterilen ve attığı fantastik gollerle adından sıkça söz ettiren Zlatan İbrahimoviç, Manchester United kariyerinin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin yolunu tutmuştu. Bugüne kadar birçok yıldıza ev sahipliği yapan LA Galaxy’e transfer olan İbrahimoviç, yeni kariyerine bir başka fantastik golle başlamış ve yine gündeme bomba gibi düşmüştü.

LA Galaxy ile maçlara çıkmaya devam eden ünlü futbol oyuncusu, bu kez gördüğü kırmızı kart ile konuşulmaya başlandı. La Galaxy’nin, Quebec kentinde yer alan Saputo Stadı’nda Montreal Impact’e karşı yaptığı maçta sahaya çıkan İbrahimoviç, 41. dakikada kırmızı kart gördü.

Rakibinin ayağına basmasının ardından sinirlenen ve Montreal Impact oyuncusu Michael Petrasso'ya tokat atan Zlatan, tokattan sonra kendisini yere attı. Zlatan ile birlikte rakip oyuncunun da yere düşmesiyle birlikte olayı video hakem uygulaması sayesinde tekrar izleyen hakem, Michael Petrasso’ya sarı, Zlatan İbrahimoviç’e kırmızı kart verdi.

Video hakem teknolojisinin yararlarını bir kez daha gördüğümüz olay sırasında yaşananlar ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Tokat anını içeren videolar, Twitter üzerinden binlerce kez paylaşıldı.