ZTE VR Donanımı Google Daydream Desteği de Verecek

ZTE VR Donanımı Google Daydream Desteği de Verecek

ZTE VR gözlük setini tanıttı. ZTE sanal gerçeklik gözlük seti Google Daydream platformuna tamamen uyumlu olacak.

Google Daydream Android tabanlı cihazların sanal gerçekliğe geçişinde oldukça önemli rol oynayan projelerden biri. Google Daydream sanal gerçeklik üzerinde tüm medya mecralarının VR gözlük setlerinde kullanılabilmesine olanak veriyor. Sanal gerçekliğin kapsamını hızla genişletebilmek amaçlı Goole I/O 2016’da duyurulan Daydream altyapısı ilk olarak Huawei tarafından benimsenmiş ve bir sonraki neslin tamamen bu platformu destekleyen telefonlardan oluşacağı bildirilmişti.

Çok yakında pek çok Android cihazda destekleneceğine kesin gözüyle bakılan Daydream platformuna bir destek de ZTE’den geldi. ZTE yeni VR setinin Google Daydream platformuna uyumlu olacağını söyledi. ZTE’nin yeni sanal gerçeklik seti aslında içöine telefon yerleştirilen tıpkı Samsung VR gibi kullanılabilen bir düznek. Yani telefonun desteklediği platformları bu gözlükle izliyorsunuz. Sonuç olarak ZTE VR seti aslında elektronik bir altyapıya sahip değil. Ancak yeni çıkardığı ZTE Axon 7 Daydream platformu desteklediği için platform bu düzenek ile izlenebilecek.

Google DayDream nedir?

Google DayDream NTV, CNN, Walt Disney gibi haber ve eğlence yapım kurum ve şirketleriyle anlaşıyor. Bu anlaşmalı şirketler Google Daydream için tüm yayınlarını VR ve 360 derece standardına göre Android sistemlere entegre edecekler. Böylece Android kullanıcıları tüm VR setlerde her şeyi 360 derece ve sanal gerçeklik olarak izleyebilecekler. Google Daydream uygulamaları için uygulama geliştiricilere “haydi başlayın” sinyali veren Google, Daydream alt yapısında ürünlerin Eylül ayından itibaren izleneceğini de müjdeledi.

ZTE Axon 7 Telefonu BMW’nin Tasarımcılarına Emanet Etti

Google Daydream Sanal Gerçeklik Dünyasına Seviye Atlatacak

Huawei Google’ın Daydream Platformunu Destekleyen İlk Şirketlerden Biri Oldu

YORUMLAR