Active@ Boot Disk

[email protected] Boot Disk

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 4,744
  • DOSYA BOYUTU 256.88 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici LSoft Technologies Inc

[email protected] Boot Disk ile açılmayan sisteminizi kurtarabilirisinz

[email protected] Boot Disk kullanıcılara sistem kurtarma konusunda yardımcı olan kullanışlı bir kurtarma diski yaratma programıdır.

Windows işletim sistemimiz virüs saldırısı, kurulum hataları, yazılım uyumsuzlukları ve donanım arızaları gibi nedenlerden ötürü mavi ekran hataları verebiliyor ve açılmayabiliyor. Bu durumlarda bilgisayarımızda depoladığımız önemli dökümanlara, fotoğraf, video ve kayıtlara da ulaşmamız maalesef mümkün olmamakta. Bilgisayarımızı kurtarmak için işletim sistemimizin kurulu olduğu sabit disk bölümüne format atmamız bu bilgilerimizin kaybolması anlamına geliyor.

Eğer bu tip bir sorunla karşılaştıysak bilgisayarımızın içerisinde kayıtlı olan bilgileri format atmadan önce [email protected] Boot Disk kullanarak kurtarabilmemiz mümkün oluyor. [email protected] Boot Disk bize bilgisayarımızın içerisindeki dosyalara erişmemize imkan tanıyan bir arayüz sunmaktadır. Bu iş için program aracılığıyla bir CD, DVD veya USB bellek yaratabiliyoruz ve bilgisayarımızı bu kurtarma medyası ile başlatabiliyoruz. Windows yerine açılan bu arayüz ile dosyalarımıza erişebilmemiz mümkün oluyor.

[email protected] Boot Disk tamamlanamayan ve hata veren Windows kurulumlarını onarmamıza da yardımcı olmakta. Windows Preinstallation Environment (WinPE) yani Windows yükleme öncesi kaynakları yapılandırmamıza imkan tanıyan [email protected] Boot Disk sayesinde bilgisayarımıza Windows yüklemek için gerekli düzenlemeleri yapabilmekteyiz.