Ad-aware Web Companion

Ad-aware Web Companion

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,861
  • DOSYA BOYUTU 7.69 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Lavasoft

Ad-aware Web Companion programı sayesinde internet tarayıcınızın ana sayfası ve arama motorunun değişmesine engel olabilirsiniz.

Ad-aware Web Companion programı, internet gezintileriniz esnasında karşınıza çıkabilecek zararlı yazılım ve saldırılardan korunmanıza yardımcı olabilen ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Hem kolayca kullanılabilmesi hem de çok sayıda özelliğe sahip olması sayesinde ana sayfa değişimlerinden tutun da phishing saldırılarına kadar pek çok konuda kullanıcılara yardımcı olabilen uygulamanın arayüzü de yeterince basit bir şekilde tasarlanmış.

Uygulamanın en çok dikkat çeken yanı, web tarayıcısının ana sayfasına ve arama motoruna yapılan saldırılara engel olabilmesi. Eğer kurduğunuz programlar veya indirdiğiniz şeyler neticesinde bir anda ana sayfanızın ve arama motorunuzun değiştiğini fark ettiyseniz, tek yapmanız gereken işi Ad-aware Web Companion'a bırakmak. Programın gelişmiş yetenekleri sayesinde dilediğiniz sayfayı ana sayfanız yapabiliyor, arama motorunuzu istediğiniz hale getirebiliyorsunuz. Program aktif olduğu sürece bu tür saldırılardan da korunmanızı sağlıyor.

Ayrıca tehlikeli olabilecek ve önceden rapor edilmiş web sitelerini ziyaret ettiğinizde sizi bilgilendiren Ad-aware Web Companion, böylelikle uzak durmanız gereken sitelerin farkına varmanızı sağlıyor. Elbette kullanıcıların kredi kartı bilgilerini, üyelik giriş bilgilerini ve diğer kişisel gizliliğini açık eden bilgileri çalmak üzere kurulmuş web adreslerini de hemen engelleyebiliyor.

Oldukça çok yönlü olan ve web gezintileriniz esnasında aktif olarak kullanmanızın faydası olacağı uygulama, denemeniz gerekenler arasında yer alıyor.