Autodesk 123D Sculpt+

Autodesk 123D Sculpt+

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 737
  • DOSYA BOYUTU 423.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Autodesk

Autodesk 123D Sculpt+, Windows tablet ve bilgisayarınızda 3 boyutlu modellemeler oluşturabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

Autodesk 123D Sculpt+, Windows 8.1 bilgisayar ve tablet kullanıcısı olarak 3 boyutlu modellemeler yapmanıza izin veren ücretsiz bir uygulama. Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanarak filmlerde gözünüze çarpan hayvan ve insanları bu uygulama ile rahatlıkla tasarlayabiliyorsunuz.

Profesyonel kullanıma yönelik yazılımlarla karşımıza çıkan Autodesk’in hem mobil kullanıcılara hem de Windows tablet ve bilgisayar kullanıcılarına sunduğu uygulamalardan biri olan 123D Sculpt+ adından da anlayacağınız üzere 3D modellemeler tasarlamanıza ve bunları 3 boyutlu yazıcınıza aktarmanıza (3 boyutlu yazıcınız yoksa doğrudan uygulama üzerinden sipariş verebiliyorsunuz.) izin veren bir uygulama.

İnsan, araba, uzay gemisi, dinozor, yaratık kısacası dilediğiniz bir objeyi üç boyutlu olarak yaratmanıza izin veren uygulama oldukça detaylı hazırlanmış gibi görünse de kullanımı çok zor değil. Karakterinizin alt yapısını oluşturduktan sonra detaylandırabileceğiniz ve doğrudan boyayabileceğiniz seçenekler mevcut. Örneğin; bir hayvan tasarlıyorsanız önce iskeletini ardından tüy, deri rengi, kürk gibi göze hoşa gelen detaylarla süsleyebiliyorsunuz.

3D modellemeye yeni başlayacaklar için eşsiz bir uygulama olduğunu düşündüğüm 123D Sculp+’da başkalarının çalışmalarını da görebiliyorsunuz. Topluluğun paylaştığı 3 boyutlu görsellere yorum yapma ve beğenme şansına da sahipsiniz. “Başlayacağım ama ilham gelmiyor.” düşüncesine kapılırsanız bu bölüm çalışmanıza başlamanızda yardımcı olacaktır.

3 boyutlu objelerinizi tümüyle OBJ formatında dışa aktararak Autodesk Maya veya 3ds Max gibi 3D araçlarda düzenleme yapma seçeneği de sunan Autodesk 123D Sculp+, modelleme işine girişmeye sıcak bakıp karmaşık menülerle karşılaşma korkusu yaşayan kullanıcılara heves vermek amacıyla hazırlanmış güzel bir uygulama.