Avira DNS Repair

Avira DNS Repair

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,561
  • DOSYA BOYUTU 1.22 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Avira GmbH

Avira DNS Repair ile virüsler tarafından değiştirilen DNS ayarlarınızı düzeltebilirsiniz

Avira DNS Repair kötü amaçlı yazılımlar tarafından değiştirilmiş işletim sistemi ve internet ayarlarınızı düzeltmeye yarayan ücretsiz bir DNS değiştirme programıdır.

Güvenlik yazılımları konusunda uzman olan Avira firması tarafından geliştirilen kullanışlı yazılım DNS-Changer olarak adlandırılan truva atı tarafından sisteminize verilen zararları ortadan kaldırmak için kullanılabilmekte. Sisteminize gizlice sızan bu truva atı DNS ayarlarınızı değiştirmektedir ve bu yolla internet gezintilerinizi kısıtlamaktadır. Daha da kötüsü DNS ayarlarınızı kilitleyerek bu ayarları değiştirmenizi engelleyen truva atı bu yolla sisteminizde kalıcı bir hasar bırakmaktadır. Bu gibi durumlarda birçok kullanıcı ancak işletim sistemlerine format atarak durumu düzeltebilmektedir.

Avira DNS Repair sizi bu format atma derdinden kurtarır ve birkaç tıklamayla DNS düzeltme işlemini gerçekleştirmenize yardımcı olur. Oldukça küçük bir dosya boyutuna sahip program sistem kaynaklarınızı çok az kullanır ve büyük disk alanı işgal etmez. Bunun yanında programın kurulum gerektirmemesi ve kayıt defteri girdisi oluşturmaması da programın sisteminizi kalıcı olarak yavaşlatmasını önler.

Eğer DNS değiştiren kötü amaçlı yazılımların hedefi olduysanız Avira DNS Repair kullanarak format atmadan sisteminizi kurtarabilirsiniz.