Bilgisayarımı Kapat

Bilgisayarımı Kapat

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 769
  • DOSYA BOYUTU 2.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Larvey

Bilgisayarımı Kapat uygulaması sayesinde bilgisayarınızın otomatik olarak kapatılmasını ve yeniden başlamasını sağlayabiliyorsunuz.

Bilgisayarımı Kapat programı, adından da anlayabileceğiniz gibi bilgisayarınızın en kolay şekilde kapatılmasını sağlamak için hazırlanmış ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Her ne kadar Windows içerisinde PC'yi kapatmak için gerekli seçenekler yer alsa da pek çok kullanıcı bu seçenekleri yetersiz buluyor ve alternatif programlara yöneliyor. Çok basit ve sade bir arayüze sahip olan Bilgisayarımı Kapat'ın bu konuda da size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Programın en çok dikkat çeken yanı, bilgisayarınızın otomatik olarak istediğiniz an kapanmasını sağlamak diyebilirim. Bunun için belirli bir zamanı belirliyor ve programın o tarih ve saatte bilgisayarı kapatmasını emrediyorsunuz. Böylece daha sonra herhangi bir işlemde bulunmadan sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızın kapanması mümkün hale geliyor.

Kapatmanın yanında bilgisayarı kilitleme ve uyku moduna sokma gibi seçeneklerin olması ise tercihleri genişletiyor diyebilirim. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi uygulamada herhangi bir bilgisayarı açma seçeneği bulunmuyor. Ancak yeniden başlatma olanağını sunması sayesinde bilgisayar başında olmadığınızda belli işlemler için yeniden başlatmayı da zamanlayabiliyorsunuz.

Ayrıca kapanmaya kalan zamanı gösteren bir geri sayım göstergesinin de varolması sayesinde önceden girdiğiniz ayarları unutmanın imkansız olduğunu belirtebilirim. Eğer PC otomasyonu için çeşitli uygulamalar arayışındaysanız size yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Denemeden geçmeyin.