Chronolapse

Chronolapse

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,710
  • DOSYA BOYUTU 12.10 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Collin "Keeyai" Green

İstenilen zaman aralıklarında ekran görüntüleri yakalayan Chronolapse, bu görüntüleri stop-motion tekniğiyle video haline getiriyor.

Chronolapse bugüne kadar gördüklerinizden oldukça farklı bir ekran yakalama programı. Aslında sadece bir ekran yakalama programı da değil. İstediğiniz zaman aralıklarıyla ekran kaydı alan yazılım bunları stop-motion tekniğiyle bir araya getiriyor.

Kurulum gerektirmeyen Chronolapse, sistemi yormadan istediğiniz zaman aralıklarında ekran görüntüleri alıyor. Programı kullanmak oldukça kolay. İşlemi zor hale getiren şey ise her aşamayı elle yapmak zorunda olmanız. Bu aşamalarda öncelikle web kamerası veya direkt ekran kaydı yöntemiyle belirlediğiniz zaman aralıklarına göre kayıt alınıyor. Daha sonra ekran görüntülerinin olduğu klasör bir stop-motion video haline getirilebiliyor.

Videonuza istediğiniz bir ses kaynağından ses ekleyebiliyor veya yazı ve notlarla zenginleştirebilirsiniz. Chronolapse ile yüzlerce hatta binlerce ekran görüntüsü alınabilir. Siz aynen işlerinize devam ederken programın çalıştığını anlamıyorsunuz bile. Programın ayrıca çift monitör desteği var. Aldığınız ekran görüntülerini toplu olarak boyutlandırabiliyor veya yönlerini değiştirebiliyorsunuz. Program bireysel veya ticari kullanımlar için tamamen ücretsiz olarak yayınlanmış.