Colasoft MAC Scanner

Colasoft MAC Scanner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,684
  • DOSYA BOYUTU 6.79 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Colasoft Co Ltd

Ağınızda bulunan bilgisayarların IP ve MAC adres bilgilerini tespit etmek ve raporlamak için bu ağ yönetimi uygulamasını kullanabilirsiniz.

Colasoft MAC Scanner programı adından da anlayabileceğiniz gibi ağ cihazlarının IP ve MAC adres bilgilerini tespit edebilen ücretsiz bir program. MAC adresleri, her bir ağ cihazının sahip olduğu kimlik bilgileridir ve IP değişse bile MAC'lerin değişmez bilgileri sayesinde pek çok konuda cihaz tespiti gerçekleştirilebilmektedir. İşte ağınızda bulunan cihazları takip edebilmeniz için yardımcı olabilecek olan bu araç sayesinde her bir cihazın MAC adresini kolayca görebilirsiniz.

Oldukça kolay kullanılır bir yapıya ve arayüze sahip olan program, aynı zamanda taramalar sonucunda elde edilen raporları txt ya da csv formatlarında kaydedebiliyor ve hafızaya alabiliyor. Yerel subnet girişini yani taranmasını istediğiniz IP aralığını belirledikten sonra tek yapmanız gereken tarama işlemini gerçekleştirmek ve sonuçların tamamlanmasını beklemek. Colasoft MAC Scanner bu konuda oldukça hızlı davranıyor ve tarama işlemleri sırasında bilgisayarınızda herhangi bir kasılma da gerçekleşmiyor.

Ayarlar menüsü yer almasına rağmen burada da pek seçenek yer almıyor ve sadece taranacak tehditlerin adedini belirtebiliyorsunuz. Ağ yöneticilerinin güvenlik sağlarken kullanabileceklerine inandığım uygulamanın tamamen ücretsiz olması da onu cazibeli hale getirenler arasında.