PingInfoView

PingInfoView

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 514
  • DOSYA BOYUTU 0.05 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nir Sofer

Ping atarak karşı sunucuların aktif olup olmadığını size raporlarla sunan bu programı web tasarımcılar ve yöneticiler için önerebiliriz.

PingInfoView programı, bilgisayarınızı kullanarak önceden tanımladığınız sunuculara otomatik olarak ping atabilmenizi sağlayan ücretsiz ve kolay kullanılır bir arayüze sahip olan programlar arasında yer alıyor. Özellikle web tasarım işleri veya ağ yönetimi ile uğraşanların sahip olmayı sevecekleri bir program olduğuna inanıyorum.

Hem kolay kullanılır yapısı hem de fazladan bir kaç özellik de barındırması sayesinde bu alanda en başarılı ücretsiz programlardan olduğunu söylemek gerek. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra tek yapmanız gereken IP adresleri ya da hostname'ler girerek ping işlemini başlatmak. Bunun yanında ping timeout zamanlarını, interval ve IP-host açıklama formatını da düzenleyebilir ve hemen ping göndermeye başlayabilirsiniz.

Programın ana penceresinden direkt olarak tüm ihtiyacınız olan bilgilere erişebiliyorsunuz ve başarılı olan veya olmayan pinglemelere dair raporları da hemen görebiliyorsunuz. Ortalama ping zamanı, TTL, son ping durumu gibi ek bilgiler de PingInfoView'in raporları arasında yer alıyor.

Başarısız olan pinglemelerde alarm da çalabilen program, aynı zamanda ortaya koyduğu raporları HTML, TXT veya XML formatlarında saklamanıza da olanak tanıyor. Sistem kaynaklarını oldukça verimli bir şekilde kullanan programı denerken herhangi bir sorunla karşılaşmadığımızı ve programın oldukça stabil bir şekilde çalıştığını da belirtmek gerek.