DataRecovery

DataRecovery

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,449
  • DOSYA BOYUTU 0.19 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici TOKIWA

DataRecovery ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir dosya kurtarma programıdır

DataRecovery eğer silinen dosyaları geri getirme konusunda işe yarayan bir çözüm arıyorsanız tavsiye edebileceğimiz bir dosya kurtarma programı.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir silinen dosya kurtarma yazılımı olan DataRecovery ile farklı sebeplerden ötürü bilgisayarınıza bağlı depolama birimlerinden silinmiş olan dosyaları taratabilir ve kayıp dosyaları tespit ederek geri getirebilirsiniz. Program bu işi gerçekleştirebilmeniz için size basit ve sade bir arayüz sunuyor. Arayüz üzerinde ilk olarak silinen dosyaların yer aldığı depolama birimini seçiyorsunuz ve sonrasında "Scan" tuşuna tıklayarak taramayı başlatıyorsunuz. Sonrasında bu disk üzerinden silinmiş olan dosyalar listeleniyor. Bu dosyalar arasından kurtarmak istediklerinizi seçerek "Recover" tuşuna tıkladığınızda dosya kurtarma işlemi başlıyor.

DataRecovery benzer dosya kurtarma programlarıyla karşılaştırıldığında biraz daha uzun bir sürede silinen dosyaları tespit edebilmekte. Fakat bu fark çok büyük değil; yani silinen dosyaların bulunabilmesi için çok beklemeniz gerekmiyor. Programın tespit edilen kayıp dosyalar için önizlemeler sunmaması ise programın eksi yönü. Yine de DataRecovery'i ücretsiz bir silinen dosya kurtarma çözümü olarak deneyebilirsiniz.

DataRecovery içerisinde bir de arama filtreleme bölümün yer alıyor. Bu bölümü kullanarak arama sonuçları içerisinde belli dosyaları veya dosya türlerini filtreleyebilirsiniz.