DeepSound

DeepSound

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 964
  • DOSYA BOYUTU 1.75 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Jozef Batora

DeepSound, ses dosyalarını şifreleyebileceğiniz ve şifrelenmiş ses dosyalarını açabileceğiniz başarılı bir programdır.

Oldukça başarılı bir steganografi aracı olan DeepSound, ses dosyaları içerisinde yer alan şifreli verileri çözmek ve ses dosyalarınızın içerisine şifreli veriler eklemek için kullanabileceğiniz başarılı bir programdır.

Eski Yunanca'dan gelen steganografi kelimesi gizlenmiş yazı anlamına gelmektedir ve bir bilgiyi gizleme bilimine verilen addır. Steganografi'nin normal şifreleme işlemlerine göre en büyük avantajıysa, bilgiyi gören kişilerin gördüğü şeyin içerisinde gizli bir veri olduğunu farkedemiyor olmasıdır.

Bu tanımın ardından da anlayabileceğiniz üzere DeepSound, ses dosyaları içerisine gizli verilerinizi saklamanıza olanak sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

Program yardımıyla sadece WAV ve FLAC formatındaki ses dosyalarının içerisine verilerinizi gizleyebiliyorsunuz veya aynı şekilde gizlenmiş verileri açığa çıkartabiliyorsunuz.

Aynı zamanda ses CD'leri içerisinde yer alan dosyaları da işleyebilen DeepSound, şifreleme için popüler AES algoritmasını kullanmaktadır.

Kendi alanında benzersiz yazılımlar arasında yer alan DeepSound, fazla alternatifi olmaması nedeniyle de mutlaka denenmesi gereken bir programdır.