Deepworld

Deepworld

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 382
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Bytebin

2 boyutlu bir sandbox oyunu arıyorsanız Deepworld ücretsiz ve online olması nedeniyle ilginizi çekecek bir örnek.

Minecraft benzeri inşa etme oyunlarını seviyorsanız yine online olarak oynayabileceğiniz Deepworld'e bir göz atmanıza değecektir. Benzer oyun mekaniklerini 2 boyutlu bir dünya mekaniğine adapte eden Deepworld, uzaktan bakıldığında Terraria ile büyük benzerlikler de taşıyor ama avantajlı bir noktası olan bu oyun ücretsiz olma faktörüyle öne çıkıyor.

Felaket sonrası bir steampunk evrenini konu alan oyunda etrafta dolaşıp keşiflere çıkarken kaçınmanız gereken asit yağmurları ile karşılaşıyorsunuz. Yeraltı canavarlarının da eksik olmadığı dünyada sizin amacınız insanları koruyabilecek sığınaklar inşa etmek.

Sadece yürümek ve zıplamakla sınırlı olmayan karakteriniz bir jetpack kullanarak ulaşılamayacağını düşünüdüğünüz noktalara ulaşıp kaynakları çıkartmanızı veya yapı çalışmalarınızı tamamlamanızı sağlıyor. Türün ilk örneği olmasa da yenilikçi bir yaklaşıma sahip olan Deepworld, multipalyer seçeneğini ücretsiz olarak sunduğu için büyük bir avantaj yakalamış oluyor. Ne var ki oyunun online kitlesi yeterince büyük olmadığı için zaman zaman kendinizi tek başına da bulabiliyorsunuz.