Deprem Bilgi Sistemi 3.0

Deprem Bilgi Sistemi 3.0

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,699
  • DOSYA BOYUTU 1.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü

Deprem Bilgi Sistemi ile depremleri anlık olarak takip edebilir, arşivdeki deprem bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Deprem Bilgi Sistemi Kandilli Rasathanesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından ortaklaşa geliştirilmiş, Cenk Tarhan ([email protected]) tarafından uygulama haline dönüştürülmüş bir Android uygulamasıdır.

Deprem Bilgi Sistemi'nin amacı kullanıcıların Türkiye'de ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler ile ilgili resmi bilgilere erişmesini sağlamak, Türkiye'nin depremsellik tarihini istatistiksel bilgilerle kullanıcılara sunmaktır. Uygulama sayesinde anlık olarak nerede kaç şiddetinde deprem olduğunu görüntüleyebilmek mümkündür.

Deprem Bilgi Sistemi otomatik bir deprem takip sistemi olmanın yanısıra uygulamayı mobil cihazlarına yüklemiş kullanıcılarına deprem hakkındaki görüşlerini Kandilli Rasathanesi'ne ve Deprem Araştırma Enstitüsü'ne iletebilme imkanı da sunmaktadır. Böylece herhangi bir deprem olduğunda depremin nerede nasıl hissedildiği ve depremin verdiği hasarın konumu tespit edilebilecektir. Uygulama bu veri toplama özelliği ile kullanıcıların bilimsel çalışmalara katkıda bulunabilmesine olanak tanımaktadır.

Not: Uygulamanın çalışabilmesi için mobil cihazınızdaki konum bulma servisi açık olmalıdır ve uygulamaya konum bulma yetkisi verilmelidir.