DNS Benchmark

DNS Benchmark

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,976
  • DOSYA BOYUTU 0.16 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Steve Gibson

DNS Benchmark ile yerel ve uzak alanadı DNS sunucusu hızlarını test edebilirsiniz.

DNS Benchmark internet servis sağlayıcınız tarafından kullanılan alan adı sunucularının performansını test etmenize yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış ücretsiz bir uygulamadır. Genel olarak internette hızlı gezinti yapabilmeniz için bir alan adının IP adresine çevrilmesi çok önemlidir.

Uygulamayı açtığınızda alan adlarını çözmek için bilgisayarınız tarafından kullanılan DNS adreslerinin bir listesini çıkartır. Bu adresler sizin için en yüksek performanslıdan en alçak performans veren DNS adresine doğru sıralanacaktır.

Belirli adresleri silmek veya benchmark testine dahil etmek için elle yenilerini ekleyebilirsiniz. Internet servis sağlayıcınız tarafından kullanılan ancak genel kullanım için kullanılabilir olmayan bir DNS sunucusu ekleyerek tarama hızını arttırabilirsiniz. Bu uygulama en hızlı çözümü seçmek için kendi performans tarama işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Test sonuçlarında karşınıza gelen istatistiksel verilerin dışında, bağlantı performansınızı arttırmanızı sağlayan ipuçları da beraberinde ekranda görünecektir.

Küçük boyutlu bir uygulama olmasına karşın DNS Benchmark kullanmakta olduğunuz DNS sunucularını test etmek için yararlı bir araçtır. Internet bağlantınızı ve DNS sunucularınızı tarayarak optimize etmek için gerçekten denemeniz gerektiğini düşünüyorum.