DNSQuerySniffer

DNSQuerySniffer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 286
  • DOSYA BOYUTU 0.09 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nir Sofer

DNSQuerySniffer, bilgisayarınız üzerinden gönderilen DNS sorgularını denetleyebileceğiniz ücretsiz bir programdır.

DNSQuerySniffer, kullanıcıların bilgisayarları üzerinden gönderilmekte olan tüm DNS sorgularını takip etmelerine olanak sağlayan bir ağ aracıdır.

Her sorgu için kullanıcılara geniş çapta bir detay listesi sunan program ile sunucu adı, sorgu tipi, tepki süresi, kayıt sayısı ve benzeri birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tek pencereden oluşan programın kullanımı oldukça kolaydır. Hatta siz internet bağdaştırıcınızı seçtikten sonra geriye kalan tüm işi otomatik olarak yapan program; internet bağlantınızı takip ederek, bilgisayarınız üzerinden gönderilen tüm DNS sorgularını listeler ve bu sorgularla ilgili farklı bilgileri kullanıcılara sunar.

Ayrıca oluşturulan raporları TXT ve HTML formatlarında kaydetmenize de olanak sağlayan program sayesinde, raporlarınızı paylaşabilir veya daha sonra tekrar kontrol etmek için saklayabilirsiniz.

Siz bilgisayarınızı kullanırken, bilgisayarınızın sizin bilginiz dahilinde olmadan hangi sunucular üzerine DNS sorgusu yaptığını takip edebileceğiniz DNSQuerySniffer'ı mutlaka denemenizi öneririm.