My WIFI Router

My WIFI Router

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 109,073
  • DOSYA BOYUTU 16.59 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MyWIFIRouter

My WIFI Router programı ile bilgisayarınızdaki internet bağlantısını diğer cihazlarınız ile kablosuz olarak paylaşabilirsiniz.

Windows'un 8 ve 8.1 öncesindeki sürümlerinde internet bağlantısını kablosuz ağ üzerinden paylaşabilmek için hazırlanmış bir sanal ağ yaratma aracı mevcuttu ancak maalesef bu araç yeni Windows sürümlerinde ortadan kaldırıldı ve kabloyla bilgisayarına internet gelenler bu interneti Wi-Fi üzerinden diğer mobil cihazlarına paylaştırma imkanını kaybettiler.

Dolayısıyla 3. parti yazılım geliştiriciler bu konuda pek de boş durmadılar ve kullanıcıların internet bağlantılarını kablosuz ağ üzerinden paylaşabilmeleri için çeşitli uygulamalar hazırladılar. Bunlardan bir tanesi de My WIFI Router uygulaması olarak karşımıza çıktı.

Uygulama direkt olarak internetinizi sanal ağ üzerinden diğer mobil veya masaüstü cihazlarınızla paylaşmanızı sağlayabiliyor. Varolan raporlama ekranı sayesinde hangi cihazların ağınıza bağlandığını görebiliyor, dilerseniz IP bilgileri sayesinde cihazlara engel de koyabiliyorsunuz.

Programın ücretsiz olması ve çok kolay bir kullanıma sahip olması ise onu oldukça avantajlı hale getiriyor denilebilir. Zira genellikle kablosuz ağ yönetimi pek çok kullanıcı için zorlu bir işlem olabiliyor fakat My WIFI Router bu konuda çok basit bir yönetim imkanı sunuyor.

Fakat raporlama ekranı haricindeki düzenleme ve seçeneklerin olmaması nedeniyle zaman zaman ağı tamamen kapatmanız da gerekebiliyor. Eğer profesyonel araçlar arıyorsanız yetersiz kalacaktır ancak standart ev kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamakta yeterli olacaktır.