Enciphering

Enciphering

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 278
  • DOSYA BOYUTU 0.19 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MyCorp

Enciphering sayesinde elinizdeki verileri kolayca şifreleyebilir ve yabancılar tarafından anlaşılmasını engelleyebilirsiniz.

Enciphering programı, yazdığınız yazıların içeriklerinin başkaları tarafından anlaşılmasını önlemek için kullanabileceğiniz şifreleme programlarından bir tanesi ve hem ücretsiz olması, hem de çok kolay kullanılır bir arayüze sahip olması ile öne çıkıyor diyebilirim. Fakat maalesef İngilizce olan versiyonunun tercümesi pek iyi olmadığı için başlarda çözene kadar biraz zorluk yaşayabilirsiniz.

Daha sonra programdaki yazı girme bölümünden şifrelemek istediğiniz yazıyı girmeniz gerekiyor. Bununla birlikte şifrelenmiş ve kodlanmış şekildeki yazınızı hemen alabiliyorsunuz ve ortaya çıkan kodlar bir program kullanılmadan gönderdiğiniz şeyin anlaşılmasını imkansız kılıyor diyebilirim. Sık sık şirket verileri gibi önemli bilgiler gönderenlerin faydalanabileceği bir gerçek.

Kodlanmış verileri karşı tarafa gönderdikten sonra onda da Enciphering programı yüklüyse, kod kısmına direkt olarak sizden gelenleri girebilir ve böylece şifresini çözerek dosyanın içeriğini öğrenebilir. Fakat şifrelerin çözülmesi için ilk olarak programın size verdiği kodu ve "to cipher" butonuna bastıktan sonra verilen içeriğin her ikisi gerekiyor. Başlangıç kodu olmadan program hiç bir şekilde şifreyi çözememekte.

Arayüzündeki kötü tercümeyi es geçersek, veri şifrelemede oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Programı gelişmiş düzeydeki kullanıcılar sorun yaşamadan kullanacaklardır.