ESET Stagefright Detector

ESET Stagefright Detector

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 423
  • DOSYA BOYUTU 3.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ESET

ESET Stagefright Detector, Stagefright Android güvenlik açığından cihazınızın etkilenip etkilenmediğini öğrenebileceğiniz uygulamalar arasında.

ESET Stagefright Detector, tüm Android cihazları etkileyen son dönemin en büyük güvenlik açıklarından Stagefright’a karşı cihazınızı tarayan ücretsiz uygulamalardan biri. Mobil cihazın sesini soluğunu kesen ve arka planda çalışmasını sürdüren virüsü tespit edebilen uygulamanın virüsü kaldırmadığını ve güvenlik açığını yamamadığını, kullanıcıyı bilgilendirme amaçlı yapıldığını baştan belirtmek isterim.

Stagefright Android virüsünden kısaca bahsetmek gerekirse; 1 milyara yakın Android cihazı etkileyen bu virüs cihaza MMS yoluyla giriyor. MMS’e yerleştirilen zararlı kod cihazın sesini soluğunu kesiyor ve arka planda çalışarak kullanıcının tüm hareketlerini kaydediyor. En kötüsü de virüsün bulaşması için açıp bakmanız gerekmiyor. MMS geldiği an virüs cihazınızın damarlarında dolaşmaya başlıyor.

Şu anda bu virüsün tüm Android cihazlara bulaşmadığı güvenlik şirketleri tarafından bildirilmiş durumda. Bazı telefon üreticileri kolları sıvayıp yazılım güncellemesi yayınlasa da hala bekleyen üreticiler var. Siz de güncelleme bekleyen kesim arasında iseniz öncelikle ESET’in bu uygulamasıyla bir tarama yapmanızı (belki etkilenmeyen azınlık içerisindesiniz.) sonrasında da "Stagefright Android Virüsünden Korunmanın Yolları" adlı blog yazımızı okumanızı öneririz.