Euronews

Euronews

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 128
  • DOSYA BOYUTU 1.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Euronews

Euronews, Bing haber uygulamasına alternatif olarak kullanabileceğiniz bir Windows 8 uygulaması.

Windows 8 üzeri tüm cihazlarda önyüklü gelen Bing haber uygulamasında haberleri okurken sorun yaşıyorsanız veya içerikten memnun değilseniz Euronews indirip kullanabileceğiniz harika bir alternatif. Türkiye ve Dünya gündemini yakından takip etmek için en iyi seçenek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

100’den fazla ülkede yayın yapan popüler uluslararası haber kanalı Euronews’ın uygulaması Windows platformunda da karşımıza çıkıyor ve bence varsayılan haber uygulaması yerine kullanabilecek kadar başarılı bir uygulama.

Uluslararası gündem, haber, bilim, çevre, ekonomi haberleri sunan Euronews Windows 8 uygulaması Türkçe dahil 13 dilde destek verdiğinden uygulamayı ilk açtığınızda dil seçeneği ile karşılaşıyorsunuz. Dil seçimini yaptıktan sonra önemli haber başlıkları ve kategorilere ayrılmış haber içerikleri sizleri karşılıyor. Haberlerin hem yazılı hem de videolu olarak gösterilmesi oldukça güzel ancak paylaş butonunun yer almaması, haberi paylaşmak için Windows’un kendi paylaş özelliğini kullanmak zorunda kalmamız eksi bir özellik.

Dil seçimine göre şekillenen başlangıç ekranı ile de dikkat çeken Euronews’ın Windows 8 uygulamasında mobilde bulunan bazı özelliklerin bulunmadığı diğer bir deyişle kırpıldığı gözüme çarptı. Örneğin; interaktif harita üzerinden kullanıcıların haberler karşısındaki tepkilerini göremiyoruz veya son dakika haberlerine ilişkin bir bölüm bulunmuyor. Bunların yanında her ne kadar Euronews programlarını izleyebiliyor olsak ta canlı yayın izleyemiyoruz.

Euronews mobil uygulaması Windows 8 platformunda birtakım eksiklikler içerse de reklamlardan arındırılmış arayüzü ve sade dilde yazılmış haber alanı ile dikkat çekici ve kullanılabilir.