Find My iPhone

Find My iPhone

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 25,098
  • DOSYA BOYUTU 11.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Apple

Find My iPhone adlı uygulama sayesinde iOS işletim sistemine sahip mobil cihazınızın yerini tespit edebilirsiniz.

Find My iPhone uygulaması Apple tarafından geliştirilen ve iPhone, iPad, iPod Touch gibi cihazlarınızın yerini bulmanıza yardımcı olan bir uygulamadır.

Eğer mobil cihazınız kaybolduysa veya çalındıysa uygulama sayesinde cihazınızın yerini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Eğer cihazınızı kaybettiğinizde güvenilir birinin eline geçtiyse, internete bağlı bir bilgisayar üzerinden uygulamanın sitesine giriş yaparak telefonunuza mesaj gönderebilir, sessiz moddaysa bile alarm çalmasını sağlayarak dikkat çekebilirsiniz.

Yeni sürümüyle birlikte kilitleme modunu iOS 6 ve üzeri bulunan cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde kaybolan yada unuttuğunuz iOS cihazınızı 4 haneli bir şifre sayesinde kilitleyebilirsiniz. Kilit ekranının yanına bir numara yazarak bulan kişinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu süre içinde cihazınızın nerde olduğunu harita üzerinden takip etme imkanınız bulunuyor. Cihazınızın nerede olduğunu görebilmek için iCloud ayarlarında Find My iPhone uygulamasının aktif durumda olması gerekmektedir. 

Daha ayrıntılı bilgi için blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Not: iPhone'umu Bul artık Apple tarafından güncellenmemektedir. Yerini tüm iPhone'larda yüklü gelen/yerleşik Bul uygulaması almıştır.