Fragger

Fragger

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 150
  • DOSYA BOYUTU 0.12 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Joseph Cox

Bilgisayarınızın sabit diski üzerinde disk birleştirme yaparak performans artışı sağlamak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Fragger uygulaması bilgisayarınızın disklerindeki performanstan şikayet ediyorsanız kullanabileceğiniz uygulamalardan bir tanesi. Sürekli olarak diskinize bir şeylerin yazılması, silinmesi ve yerinin değiştirilmesi bir süre sonra parça parça verilerin yazıldığı dağınık bir disk yapısına neden olur. Zira sabit diskler her zaman buldukları ilk boşluğa bilgileri yazma eğilimindedirler ve bu sırada bir dosyayı yazarken karşılarına engel çıktığında bir sonraki boşluğa atlarlar ve bütün bilgiler disk üzerinde paramparça yer alırlar.

Fragger bu soruna karşı hazırlanmış ve seçtiğiniz diskler üzerideki disk birleştirme yani defrag işlemini kolayca gerçekleştirebiliyor. Bu birleştirilen dosyalar hem Windows'un kendi kurulum dosyaları hem de bilgisayarınızda bulunan diğer dosyalar olduklarından dolayı her iki tarafta da büyük performans artışları sağlıyorlar.

Ancak işlem hem diskin I/O sistemini hem de I/O'nun bağlı olduğu donanımları belli bir stres altında bıraktığı için kesinlikle sağlıklı olduğuna inandığınız diskler üzerinde gerçekleştirilmeli.