Fraps

Fraps

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 530,670
  • DOSYA BOYUTU 2.22 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Fraps

Fraps ile oyun videoları kaydedebilirsiniz ve ekran görüntüsü alabilirsiniz

Fraps kullanıcılara oyun videosu kaydetme, ekran görüntüsü alma ve bilgisayarlarında benchmark yapma imkanı veren ekran kayıt programıdır.

Oyun videosu çekme denildiğinde akla gelen ilk yazılımlardan olan Fraps kullanım kolaylığı ve performansı ile öne çıkan bir ekran videosu çekme yazılımdır. Ekran kayıt programları arasında oyun videosu çekebilme özelliğine sahip olan yazılımlar oldukça az sayıdadır. Bir programın oyunlarda ekrandaki görüntüleri video olarak bilgisayarlarınıza kaydedebilmesi için DirectX ve OpenGL desteğine sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip Fraps tam ekran olarak oyun videolarınızı kaydedebiliyor. Çok çekirdekli işlemci desteğine de sahip olan Fraps eğer çok çekirdekli işlemci sahibiyseniz video kaydetme işlemlerindeki performans kaybını minimum seviyeye indirebilmekte.

Fraps kaydedilecek videolar için çeşitli seçenekler sunuyor. Fraps ile kaydedeceğiniz videoların dosya boyutunu maksimum 4 GB olacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Bunun yanında videoların kaç FPS ile kaydedileceğini belirleyebilmektesiniz. Program maksimum 120 FPS ile video kaydetmenize izin veriyor.

Fraps ile oyunlarda ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi masaüstünüzde de ekrna görüntüsü alabiliyorsunuz. Dilerseniz programı arka arkaya belirlleyeceğiniz aralıklarla ekran görüntüsü alacak şekilde yapılandırabilmektesiniz. Bu iş için kullanacağınız kısayol tuşunu ve diğer bütün kısayol tuşlarını tercihlerinize göre değiştirebilmenize imkan tanınmış.

Fraps'ın benchmark özelliği ile bilgisayarınızın oyunlardaki perfromansını ölçebiliyorsunuz. Programın sahip olduğu FPS sayacını açarak oyunlarda ekranda gerçek zamanlı olarak FPS değerinizi takip edebilirsiniz.