FusionInventory Agent

FusionInventory Agent

kullanıcı

FusionInventory Agent programını kullanarak en hızlı şekilde yerel ağınız üzerindeki bilgisayarlara yazılım kurulumlarını gerçekleştirebilirsiniz.

FusionInventory Agent programı, özellikle ağ yöneticilerinin sevecekleri ve pek çok ihtiyaç duydukları işlemi gerçekleştirebilecekleri programlar arasında yer alıyor. Programı kullanarak gerçekleştirilebilecek işlemler arasında ağ üzerinden erişim sağladığınız bilgisayarlarda istediğiniz programların kurulması, ağ özelliklerini keşfetme, yerel bilgisayarların tümünü görme gibi pek çok araç yer alıyor ve tüm bunlar hem ücretsiz olarak sunuluyor, hem de programın arayüzü bu konularda acemi olanların bile kolaylıkla anlayabileceği şekilde düzenlenmiş.

Wake on LAN görevleri sayesinde ağ üzerinden bilgisayarları çalıştırabilir ve bilgisayarların ne işlemler yaptığını kolayca görebilirsiniz. Yerel sistemde veya GLPI sunucusu üzerinden çalıştırabilmeniz için gereken tüm ayarlar hem sürekli hem de geçici olarak uygulanabilir durumda.

Kurulum süreci oldukça kolay gerçekleşiyor ve uzak ağ bilgisayarlarına eklemek istediğiniz programları hiç zorlanmadan doğru şekilde kurabiliyorsunuz. Ayrıca programı bir Windows servisi olarak gösterebilir ve bu şekilde çalıştırabilir, böylece güvenlik programları tarafından takip edilmesini engelleyebilirsiniz.

Ağ üzerindeki diğer bilgisayarların yazılım durumunu en kolay şekilde yönetebilmenizi sağlayan FusionInventory Agent sayesinde bu işlere ayırdığınız vakitten oldukça kısabilir ve diğer ağ işlemlerinize vakit ayırabilirsiniz.