Gnomies

Gnomies

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 80
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Focus Lab Studios LLC

Gnomies Android akıllı telefonlar için bulmaca ve platform türünün iç içe geçtiği, bol bölüm ve zorlayıcı bulmacalarıyla insanı başına bağlayan bir oyun.

Platform ve bulmaca ögelerinin harika bir harmanla yedirildiği Gnomies, bilgisayar başında tek bulmaca için saatlerini harcayan oyunculara selam veriyor! Bağımsız bir stüdyo tarafından Android'e özel olarak çıkarılan oyunda Alan isimli ufak bir cücenin kontrolünü ele alıyoruz. Alan, kötü büyücü Zolgar tarafından kaçırılmış oğlunu kurtarmak amacıyla büyülü dünyanın kapılarını aralıyor ve maceraya atılıyor. Ancak ufak bir sorun var, Alan'ın ne yapacağı konusunda hiçbir fikri yok. Kötü büyücüye giden yolda karşılaşacağı zekice tasarlanmış engelleri sizin de yardımınızla kendi icatları olan birkaç araç sayesinde geçmeyi planlıyor.

Oyunda sürekli keşfedeceğiniz yeni objeler yardımıyla her dünyada toplam 75 bölümü geçmeniz gerekli. Oyunun temel fizik bazlı bulmacalarına alışmanız için öncelikle aldığınız tüm objeleri dikkatli kullanmalısınız. Toplam 7 araç sayesinde karşılaşacağınız engeller bu büyülü dünyada karşınıza çıkabilecek herhangi bir şey olabiliyor. Kimi zaman bir nehir yatağını geçemezken kimi zaman yüksekte kalan bir alana çıkmanız gerekmekte. Tüm bunları kendi icatlarınızla hesaplamalı ve zafere giden yolu kendiniz bulmalısınız. İşin zor tarafı her bölümdeki belli başlı bulmacaların nasıl yapılacağını çözseniz bile karşınıza sürekli yenileri çıkıyor ve 75 bölümün her birinde 3 farklı yıldız yer alıyor. Hepsini tamamlamak için güzel bir strateji kurmanız ve Alan'a yardım etmeniz gerekli.

Gnomies'in tarzını ilk gördüğümde bilgisayar oyunu olan Trine'a çok benzettim. Ancak bu sefer Trine gibi farklı karakterlerimiz yok, sadece Alan'ımız var. Ve o da açıkçası duruma pek yardımcı olmuyor. Eğer bu tarz bulmaca oyunlarına ilginiz varsa, bir mobil oyun tasarlanmış en güzel fizik tabanlı bulmacaları Gnomies'de bulacaksınız. Oyunun tek dikkat çeken eksilerinden birisi paralı bir oyun olarak grafik sisteminin biraz zayıf kalması olmuş. Fizik motorunu oyuna baktığınızda ünlü koşu oyunu Fun Run'a benzetebilirsiniz. Ancak tabii işin içine paralı oyun girince Gnomies'den daha iyi bir grafik kalitesi beklemek de haksızlık olmayacaktır. Üstelik bu kadar canlı bir dünya söz konusuyken.

ARTILAR

Bölümlerdeki bulmaca tasarımları başarılı

Oyun genel olarak uzun ve zorlayıcı

EKSİLER

Paralı olacak derecede kaliteli kaplamalara sahip değil