GoCrypt Basic

GoCrypt Basic

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 267
  • DOSYA BOYUTU 50.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici HS-Security Ware GmbH

Bilgisayarınızda yer alan dosyaları hemen şifrelemek ve daha sonra bulut depolama servislerinde yedeklemek için kullanabileceğiniz bir program.

GoCrypt Basic programı bilgisayarınızdaki dosyaları şifrelemek ve daha sonra bulut depolama servislerinde paylaşmak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve kullanımı kolay programlar arasında yer alıyor. Programı bilgisayarınıza kurmanızın ardından direkt olarak sağ tık menüsüne gelen seçenekler sayesinde programı açmadan dosyalar üzerinde istediğiniz işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu menüde yer alan seçenekleri kullanarak direkt olarak dosyalarınızı şifreleyebilir ve e-posta adresinizden gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Yer alan diğer seçeneklerde ise Dropbox yahut Google Drive üzerinden paylaşmak yer alıyor. Böylece genellikle bulut depolama hizmetlerinin handikaplarından birisi olan dosya güvenliği konusunda tedirgin olmanıza gerek kalmayacak.

Dosyalarınız daha bilgisayarınızdan ayrılmadan önce AES şifreleme algoritması ile şifrelenecektir ve böylece hem transfer hem de depolama sırasında hiç bir sorun yaşamadan güvenle saklayabileceksiniz.

Herhangi bir arayüze ihtiyaç duymayan program, arkaplanda çalışıyor ve tüm işlemlerini sağ tık menüsünden halledebiliyorsunuz. Ayrıca, şifrelenmiş dosyalarınızı hem bilgisayarınızdaki bir konuma hem de bulut depolamaya aynı anda uğraşmadan gönderebiliyorsunuz. Yani bir yedekleme aracı olarak kullanılabilen programın sağladığı güvenlik sayesinde iş belgelerinizi bile kolayca diğer servislerde saklayabilirsiniz. Eğer şifreli dosyaları başkaları ile de paylaşmak isterseniz tek yapmanız gereken onların e-posta adreslerini de programa girmek.