GPU Shark

GPU Shark

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 253
  • DOSYA BOYUTU 0.48 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ozone3D

GPU Shark programı sayesinde ücretsiz olarak ekran kartınızın tüm donanım ve yazılım bilgilerine erişebiliyorsunuz.

GPU Shark programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlarınıza takılı olan AMD yahut NVIDIA markalı ekran kartları hakkında onlarca detayı elde etmenize yardımcı olan ücretsiz sistem donanım araçları arasında yer alıyor. Basit arayüzü ve hızlı bilgi veren yapısı sayesinde uygulamayı kullanırken herhangi bir sıkıntı veya sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum. Bunun yanında programın herhangi bir kurulum gerektirmeden çalışması sayesinde flash disklerinizde yanınızda bile taşıyarak çalıştırabilirsiniz.

Basit modda ekran kartı adı, sıcaklıklar, işlemci ve hafıza hızları gibi temel bilgileri sunan program, dilerseniz gelişmiş modu açmanıza da izin veriyor. Gelişmiş mod içerisinde GPU kod adı, sürücü versiyonu, bios versiyonu, device kimlik numarası ve çok daha fazlasını görüntülemenize izin veriyor. Dolayısıyla hem basit düzeydeki bilgiler hem de çok detaylı bilgiler elinizin altında oluyor ve program çok çeşitli kullanıcılara yönelik bir hale geliyor.

Birden fazla ekran kartı kullananlar, programın tüm ekran kartlarına dair bilgileri sunabilmesini seveceklerdir ancak maalesef Intel veya diğer küçük markaların ekran kartlarına dair herhangi bir bilgi almak mümkün değil. Dolayısıyla onboard ekran kartlarına dair bilgilere ulaşmak isteyen kullanıcıların bunu yapmalarına izin vermiyor.

Çalışması esnasında herhangi bir şekilde sistemi zorlamayan ve akıcı bir şekilde çalışan program, düşük sistem konfigürasyonuna sahip olanların bile kullanımına hazır. GPU-Z’ye alternatif arayanların kesinlikle beğeneceklerine inandığım programlar arasında yer alıyor. Zaman zaman gelen güncellemeler sayesinde programın her sürümde daha da problemsiz ve buglardan arındırılmış bir hale geldiğini de eklemek gerek.