Grand Prix Racing Online

Grand Prix Racing Online

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 253
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici GPRO Ltd.

Grand Prix Racing Online (GPRO), internet tarayıcınız üzerinden oynayabileceğiniz bir Formula 1 menajerlik oyunudur.

Menajerlik oyunlarının ülkemiz dahil tüm dünyada geniş bir kitlesi olduğunu düşünecek olursak, her geçen dönemde spor oyunları başta olmak üzere farklı yapımlarla karşılaşıyoruz. Tabii oyunların ticari tarafından bakacak olursak bu başlıklar genellikle en çok tercih edilen sporlar üzerine, hatta direkt olarak futbol üzerine oluyor. Birçok sevilen spor oyunu başlıklarının bir de ayrı menajerlik oyununu görmeye alıştığımız piyasada işi online boyuta taşıyan pek az yapım var. Bugün inceleyeceğimiz Grand Prix Racing Online (GPRO) da kesinlikle bu örneklerden biri.

GPRO'yu alışılmışın dışına çıkaran en büyük özellik şüphesiz oyunun internet tarayıcısı tabanlı olması. Şaşırtıcı derecede bu oyun için bir eksi değil, tam tersine bir artı oluşturmuş. Motor sporları ve özellikle Formula 1 yarışları üzerine menajerlik sistemini hedef alan GPRO'da kendi takımınızı kurarak yarışlarla üst gruplara çıkmaya ve tüm imkanlarınızı arttırmaya çalışıyorsunuz. Oyunun bir başka artısı, menajerlik yapısını sağlam bir temele oturtmuş olması; yarışlarda başarılı olmak için birden fazla şeyle ilgilenmek, gerçekten çok çalışmak zorundasınız. Ufak detaylara dikkat eden ve menajerlik temasında tüm kontrolü elde tutmak isteyen oyuncular GPRO'yu çok sevecekler.

Grand Prix Racing Online'ın isminden de anlaşılacağı gibi gizli bir silahı daha var. Online kategorisi altında tüm dünyadan oyuncularla rekabet ettiğiniz bu ortamda yarışından sponsorluğuna kadar her durumu kontrol etmek için birçok oyuncuyla iletişim kurabiliyorsunuz. Kendi başına bir oluşum olmasına rağmen dünya çapında hatrı sayılır bir topluluk oluşturan GPRO'da kendi grubunuz veya diğer gruptaki menajerlerle anlık sohbet edebilir, yarışları çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu noktada fikir çok güzel ama pratik maalesef başarısız kalıyor. Dediğim gibi dünya çapından koca bir toplulukla muhatap olduğunuz için her seferinde karşınızda düzgün bir adam bulmak zor.

Oyunun ve elbette topluluğun da gelişmesi için elinden geleni yapan geliştiriciler bu durumu az da olsa hafifletmek için forum sistemlerini oluşturmuşlar. GPRO hakkında merak ettiğiniz bir durum olduğunda kendi forumunda da başlık açabilir, diğer konuları inceleyebilirsiniz. Formula 1 veya motor sporlarıyla ilgilenen oyuncular Grand Prix Racing Online'a hemen bir üyelik alarak rekabet ortamına girebilirler. Bunun için yapmanız gereken tek şey üyelik açmak, veya Facebook hesabınızla oyuna bağlanmak. Hemen sonrasında kümenize göre haftanın yarışlarına katılabiliyor, kariyere başlıyorsunuz.

ARTILAR

Yarışlar tüm detay ve istatistiklerine göre gerçekleşiyor

Uluslararası topluluğu geniş

EKSİLER

Aslında oynamak ciddi anlamda Formula 1 uzmanı olmak gerekebilir!

Aktif olarak oynanacak bir oyun değil