Hidden Objects - Pharaoh's Curse

Hidden Objects - Pharaoh's Curse

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Big Bear Entertainment

Ekranda bulunan gizli eşyaları biriktirip Antik Mısır temalı bulmacalar çözdüğünüz ücretsiz bir oyun.

Big Bear Entertainment denince akla gelen ilk şeylerden biri kayıp nesne bulma mekanikleri üzerine geliştirilmiş oyunlardır. Hidden Objects oyun serisiyle anılan bu yapımcılar, türün bağımlısı olan oyunseverlere bu kez Antik Mısır temalı bir arkeoloji macerası sunuyor. Pharaoh's Curse, yani Firavunun Laneti, ismiyle arka planını anlatan oyun, gizemli bir tarih ortamı içerisinde sır kalmış mistik bulmacalar üzerinde kafa kurcalamanızı sağlıyor.

Hidden Objects - Pharaoh's Curse ismine bakınca aklınıza kayıp eşya bürosunda çalışır gibi eşya bulmaya çalışmak gibi bir eylem gelmesin. Oyun içerisinde bu nesnelerle birlikte etkin bulmaca çözümleri de gerçekleştiriyorsunuz. Point and click adventure oyunlarına biraz daha yakın duran tavrı ile birlikte farklı bulmaca tipleri de harmanlanmış. Bulmaca türleri arasında kelime tamamlamaca, gölgeleri eşleştirme ve alışıgelmiş zeka oyunları var. Bunların kombinasyonu oyunseverleri tekdüze bir oyun tipinden biraz uzaklaştırabiliyor.

Oyunu oynarken hızlı olmanın da kendine göre avantajları var. Eşya bulurken veya bulmaca çözerken parmaklarınızı daha aktif çalıştırmanız size ekstra puan olarak yansıyacak. Karmaşık bir hikaye örgüsüyle gelmeyen oyun aslında tamamen amaca yönelik bir tasarıma sahip. Tema olarak Antik Mısır araştırması yapan bir arkeolog rolündesiniz ama tüm hikaye de aslında bu rolden ibaret. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu oyunda uygulama içi satın alma seçenekleri mevcut.