Hızlı IP Değiştirme

Hızlı IP Değiştirme

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 35,738
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Metin Yakar

Hızlı IP Değiştirme, Windows PC kullanıcıları için pratik statik IP adresi ayarlama programı.

Hızlı IP Değiştirme, mobil olarak çalışan sistem destekçi ve pazarlamacılara yönelik hazırlanmış statik IP adresi ayarlama programı. Elle IP adresi değiştirme zorunluluğunu beraberinde getiren IP adresinin statik ayarlanması işlemini oldukça basitleştiren program, tamamen ücretsiz ve tüm Windows işletim sistemli PC’lerde çalışmak üzere yazılmış.

Metin Yakar tarafından geliştirilen Hızlı IP Değiştirme programının ev kullanıcıları düşünülerek yazılmadığını özellikle belirtmek isterim. Girişte de belirttiğim üzere sistem destekçilerinin gittikleri yerlerde IP adresini sabit ayarlamaları gerektiği durumlarda kullanabilecekleri, her seferinde statik IP ayarlamayla uğraşmaları yerine ayarları hızlıca almalarını sağlayan ufak bir program bu. Program üzerinden yapılan her ayar .txt formatında kaydediliyor

Programın kullanımı da son derece basit. “Yeni Kayıt”a tıkladığınızda bağdaştırıcı (Ethernet), IP adresi, ağ maskesi, ağ geçidi ve DNS adresini girdiğiniz bir pencere karşınıza çıkıyor. IP adresini elle girebildiğiniz gibi otomatik ayarlanmasını da sağlayabiliyorsunuz. Tüm kayıtlarınız "Yeni Kayıt" altında listelendiğinden sonrasında hızlıca ulaşabiliyorsunuz.