Host Editor

Host Editor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,456
  • DOSYA BOYUTU 1.36 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Afaan Bilal

Host Editor, Windows işletim sistemi üzerinde yer alan HOSTS dosyasını düzenleyebileceğiniz basit ve ücretsiz bir programdır.

HOSTS dosyalarının amacı temelde bir ağdaki ana bilgisayarı bulmak ve tanımlamak için bilgisayarınıza talimat vermek anlamına gelmektir. Daha çok ileri düzey kullacılar tarafından kullanılan HOSTS dosyaları, tarayıcı üzerinden erişim sağlanabilen siteleri engellemek veya yapılandırma ayarlarını değiştirmek için kullanılır.

Her ne kadar karışık bir işmiş gibi görünse de Host Editor adlı basit, kolay kullanılabilir ve ücretsiz program yardımıyla HOSTS dosyalarını düzenlemek oldukça kolaydır.

Oldukça sade ve basit bir şekilde tasarlanmış olan Host Editor ile sadece birkaç tıklamayla farklı DNS kayıtlarını HOSTS dosyası üzerine atayabilirsiniz.

Hem sistem HOSTS dosyasını görüntülemenize, hem HOSTS dosyasına yeni kayıtlar eklemenize hem de HOSTS dosyanızı sıfırlamanıza olanak sağlayan program oldukça kullanışlıdır.

Kullanımı oldukça basit olan program yardımıyla yapmanız gereken tek şey, HOSTS dosyasına eklemek istediğiniz sitenin IP adresini, alan adını ve görüntülenecek adını girmektir.

Her ne kadar programın kullanımı oldukça kolay olsa da rakipleri üzerinde yer alan birçok özelliğin Host Editor üzerinde yer almadığını söylemeliyim. Yeni başlayan kullanıcıların HOSTS dosyası üzerinde düzenleme yapabilmeleri için oldukça ideal olan program, ileri düzey kullanıcılar için yetersiz kalabilir.