MAC Address Scanner

MAC Address Scanner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,869
  • DOSYA BOYUTU 2.48 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SecurityXploded Inc

Yerel ağ üzerinde bulunan bilgisayarların MAC adreslerini görebilmek ve tarama yapmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

MAC Address Scanner programı adından da tahmin edebileceğiniz gibi MAC adreslerini kontrol edebilmenizi sağlayan bir uygulama. MAC adresleri bilgisayarınızda bulunan her bir donanımın sahip olduğu özel erişim kodlarıdır ve aynı model olsa bile her cihazda değişiklik göstermektedir. MAC Address Scanner'ın sahip olduğu bu tarama özelliği sayesinde yerel ağınıza bağlı olan tüm bilgisayarların MAC adreslerini kolayca tespit edebilirsiniz.

Programın içerisinde iki farklı çalışma modu bulunuyor. Bunlardan bir tanesi sadece tek bir hostu taramanızı sağlayan ve direkt olarak IP adresi girmenizi gerektiren mod. İkincisi ise bir IP adresi aralığı girmenizin ardından o aralıktaki tüm cihazların MAC adreslerini sağlayabilen çoklu tarama modu.

MAC adresleri genellikle donanımların birbirine bağlanmasında ve sorun tespitlerinde kullanılıyorlar ancak özellikle ağ üzerinde engellenmek istenen cihazların MAC adresleri bilindiğinde bu işlemi gerçekleştirmek için de kullanılıyorlar. Pek çok kullanıcının MAC adreslerinin değiştirilmesi konusunda bilgisinin olmaması sistem ve ağ yöneticilerinin MAC Address Scanner'ı daha aktif kullanmasına yardımcı olacaktır.