Iconion

Iconion

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,657
  • DOSYA BOYUTU 18.91 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Apycom Software

Iconion, bilgisayar kullanıcılarının kendi ikonlarını hazırlayabilmeleri için geliştirilmiş ücretsiz bir yazılımdır.

Iconion, web siteleri için ikonlar hazırlamak isteyen bilgisayar kullanıcıları için geliştirilen oldukça güçlü bir ikon hazırlama ve oluşturma programıdır. Sadece web siteleriniz için değil, aynı zamanda farklı projeleriniz veya kendi yazılımlarınız için de ikonlar hazırlama şansını sizlere sunan Iconion, ikon hazırlama konusunda kullanıcılara oldukça etkili bir çözüm sunmaktadır.

Zarif ve profesyonel görünümlü ikonları saniyeler içerisinde hazırlamanıza olanak sağlayan Iconion'un kullanımı da oldukça kolaydır ve her seviyeden bilgisayar kullanıcısı tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Sorunsuz bir kurulum işleminin ardından programı ilk kez çalıştırdığınız zaman, hazırlamak istediğiniz ikonlar için kullanabileceğiniz hazır temalar ve stiller programın iyi organize edilmiş kullanıcı arayüzü üzerinde sizleri bekliyor olacak.

İstediğiniz hazır ikon temalarından bir tanesi seçebilir ve daha sonrasında yine kendi belirleyeceğiniz stili seçerek ikonunuzun nasıl göründüğünü önizleme ekranı üzerinde inceleyebilirsiniz. Hatta ikon ve arkaplanla ilgili birçok ince ayarı da yine program içerisinde yer alan ilgili bölümü kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Vektör tabanlı modeller üzerinde çalışmanıza olanak sağlayan Iconion ile istediğiniz ikonu hazırladıktan sonra, hazırlamış olduğunuz ikonları bilgisayarınız üzerine PNG, BMP ve JPG formatlarında kaydedebilirsiniz. Kalite kaybı olmadan 32x32'den 1024x1024 piksele kadar ikonlarınızı kaydetme şansını sizlere sunan program, ikon oluşturma konusunda gerçekten çok başarılıdır.

Sonuç olarak bir ikona ihtiyacınız varsa ve kendi ikonlarınızı tasarlayabileceğiniz bir programa ihtiyaç duyuyorsanız, bu noktada ilk denemeniz gereken programlardan bir tanesi Iconion olmalı.