ImageConvert

ImageConvert

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 418
  • DOSYA BOYUTU 0.06 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CrazyPixels

ImageConvert, bir klasör içerisinde yer alan tüm resimleri tek seferde farklı formatlara dönüştürebileceğiniz ücretsiz bir programdır.

ImageConvert, aynı klasör altında yer alan tüm resimleri kendi belirleyeceğiniz özelleştirilebilir ayarlar doğrultusunda PNG, JPG, GIF, BMP, ICO, TIFF ve WMF gibi farklı resim formatlarına dönüştürmenize olanak sağlayan ücretsiz bir resim formatı dönüştürme programıdır.

Kurulum gerektirmeyen program, aynı zamanda oldukça düşük bir dosya boyutuna sahiptir. Bu nedenle programı bir USB bellek yardımıyla nereye isterseniz yanınızda götürebilirsiniz.

Programın kullanıcı arayüzü oldukça sade ve basit bir şekilde tasarlanmıştır. Sürükle bırak fonksiyonunun desteklenmediği program ile klasör seçimlerini program içerisinde yer alan dosya yönetici yardımıyla yapmanız gerekiyor.

Dönüştürmek istediğiniz resimlerin yer aldığı klasörü seçtikten sonra, döndürme, ayna efekti, resim boyutu, siyah-beyaz renk filtresi gibi farklı özelleştirilebilir ayarları kendi isteğiniz doğrultusunda ayarlayarak, en alt kısımda yer alan dönüştürmek istediğiniz resim formatını seçerek dönüştürme işlemine başlayabilirsiniz.

Dönüştürme işlemi sırasında sistem kaynaklarını yormayan ImageConvert, bilgisayarınız üzerinde herhangi bir takılma veya donmaya neden olmaz. Yaptığım testler sırasında herhangi bir hatayla karşılaşmadığım program, dönüştürme işlemlerini oldukça hızlı şekilde tamamlamayı başardı.

Programın en büyük eksikliklerinden bir tanesi resim dosyalarının dönüştürüğü klasörü seçemiyor olmanız. Bunun dışında resim dosyalarınızı farklı formatlara dönüştürmek için oldukça basit ve kullanışlı olan ImageConvert'ı tüm kullanıcılarımıza tavsiye ederim.